Superar Výročný koncert v Detve 2023
Jilemnického 1,
96001
Zvolen

Modelová inkluzívna škola ALMA

Súčasťou Almy sme od septembra 2023. Navštevuje ju takmer 200 žiakov, vrátane detí zo sociálne vylúčených komunít. Je jednou z 10% slovenských škôl, ktoré využívajú inovatívne vzdelávanie.

Úprimne v tento projekt veríme.

Pre slovenské vzdelávanie je to veľká vec, na ktorej spolupracujú rôzne články vzdelávacieho systému. Ide o unikátny projekt, ktorý rozvíja zručnosti žiakov v programovaní a zvyšovaní digitálnych zručností, pracuje aj s uznávanou Feuersteinovou metódou a – prostredníctvom umenia podporuje rozvoj sociálnych vzťahov. Náš výkonný riaditeľ Marek Kapusta to zhrnul slovami:

„Takéto niečo sa na Slovensku doposiaľ neudialo. Verím preto, že výsledkom tejto synergie bude aj adekvátny výsledok. Veľmi sa na to tešíme!“

Už otvorenie prvého školského roka bolo mimoriadne – žiakov vo svetle kamier médií privítal ministra školstva Daniel Bútora, primátor Vladimír Maňka aj Juraj Hipš. Prišla aj hlavná školská inšpektorka, dekanka z Pedagogickej fakulty Univerzity Mateja Bela a zástupcovia mimovládnych organizácií – vrátane nás. Všetci budeme ((S))POLOČNE pracovať na tom, aby tento vzdelávací projekt uspel.

Školu otvoril minister školstva Daniel Bútora.
Na otvorení nechýbalo vystúpenie našich detí.
Hudobku v Alme budú viesť naše pedagogičky Oľga a Deniska.

„Tvoríme školu, ktorej filozofia stojí na spolupráci, vzájomnej podpore a inováciách. Chceme tento prístup priniesť nielen do samotnej školy, ale do celého mesta. Pretože nie súťaživosťou, ale len vzájomnou spoluprácou medzi školami môžeme spoločne zvyšovať kvalitu vzdelávania,“ hovorí zakladateľ Živice a Komenského inštitútu Juraj Hipš.

Facebook
WhatsApp
LinkedIn
Email

Podujatia

03.05.2024
17:00
Veľký Krtíš
10 rokov Superar - Výročný koncert
Výročný koncert Superar Slovakia 2024 Veľký Krtíš

10 rokov Superar – Výročný koncert

Ako by podľa Vás mala fungovať spoločnosť tak, aby nám v nej bolo dobre? Vysvetliť to môže byť náročné, však? Preto Vám to chceme ukázať! Poďte sa na vlastné oči pozrieť, ako to vyzerá, keď deti dokážu to, čo sa mnohým dospelým nedarí! Zimomriavky zaručené.
08.03.2024
10:15
Zvolen
Festival dobrého vzdelávania
Skladačky_Alma

Festival dobrého vzdelávania

Zažite s nami interaktívny hudobný workshop zameraný na spoločnú hudobnú tvorbu detí a ich rodičov, ktorí vytvoria spoločný zvukový ansámbel. Festival Alma je oslavou učiacej sa školy. Školy, ktorej poslaním je budovať okolo seba komunitu, v ktorej môžu všetci učitelia/ky, deti, zamestnanci či priatelia školy i samotné mesto rásť, a tvoriť múdre spoločenstvo pre všetkých. Festival je zároveň pre všetkých nadšených učiteľov a učiteľky z celého Slovenska, ktorí/é majú chuť objavovať nové inšpirácie a inovácie vo vzdelávaní. Ktorí/é hľadajú cesty ako poskytnúť dobré vzdelávanie všetkým deťom a v každom čase. Vstup je voľný.
03.08.2024
12:00
Hontianske Nemce
Festival Atmosféra 
Festival Atmosféra

Festival Atmosféra 

Tento rok to bude už po dvanásty krát, kedy sa lúka v Hontianskych Nemciach zaplní krásnou Atmosférou. Tento festival je oslavou leta, života a radosti. Je to jedinečné stretnutie na krásnej zelenej lúke medzi vinicami, na ktorej sa necháte omámiť dobrou hudbou, zaujímavými debatami, literatúrou či detskými divadlami, úsmevmi ľudí, slnkom, prírodou a pohodou. Chýbať nebudeme ani my – príde viac než 70 deti zo všetkých základných škôl, na ktorých pôsobíme spolu s členmi Slovenského komorného ochestra a hosťami. Tešíme sa na vás!
14.02.2024
10:00
Zvolen
Deň otvorených dverí na škole Alma
Deň otvorených dverí na škole Alma

Deň otvorených dverí na škole Alma

Chcete zažiť triedu vybavenú senzomotorickými pomôckami? Vidieť ako sa deti učia programovať, rozvíjajú svoje logické a tvorivé myslenie prostredníctvom microbitov? Alebo zažiť krajinu čitateľov a rozvíjanie čitateľskej gramotnosti detí? A hlavne osobne sa zoznámiť s pani učiteľkami, ktoré sa budú venovať vašim deťom? Zažijete aj ((S)) hudobku, naša Deniska vám ukáže, aké zázraky sa dejú, keď sa stretne odbornosť, chcenie a človečina.
24.01.2024
17:30
Zvolen
Klub predškolákov: Hudba je všade
Klub predškolákov - hudba je všade cover

Klub predškolákov: Hudba je všade

Zažite spoločne so svojimi deťmi hodinu hudobnej výchovy pod vedením našej Denisky. Tešiť sa môžete na hudobnú rozprávku, vokálno – rytmické cvičenia, aktívne počúvanie hudby, hudobno – pohybové aktivity, využitie nových hudobných metodík, či hru na hudobných nástrojoch. Podujatie je určené pre rodičov a predškolákov, príďte sa spolu s nami zabaviť a vyskúšať niečo nové.