Račianska 80,
831 02
Bratislava

Základná a materská škola Rozmanita

Rozmanita vie, že každé dieťa, bez rozdielu výšky, váhy, veku, národnosti, výzoru, záujmov či špeciálnych potrieb chce byť súčasťou kolektívu. Chce niekam patriť, cítiť bezpečie a prijatie.

V Superar rozmanitosť nevnímame ako prekážku. Naopak – chápeme ju ako hodnotu. Aby sme ju v deťoch podporili, pracujeme s ich jedinečným vnímaním rôznych situácií či emócií. Napríklad pri téme radosť sme sa s deťmi rozprávali, čo pre ne znamená a ako ju vyjadrujú – niektoré úsmevom, výskotom či spevom. Najkrajšia bola reakcia Yoniho – prváka s fyzickým znevýhodnením, ktorý svet obohacuje úžasnou fantáziou a humorom:

“Radosť je to, že som nastúpil do školy do Rozmanity!”

Čo to znamená? Že Rozmanita odvádza svoju prácu naozaj dobre. Poskytuje priestor každému. Pretože ani v živote nie sme všetci rovnakí. Ďakujeme, že môžeme byť jej súčasťou!

Facebook
WhatsApp
LinkedIn
Email

Podujatia

03.08.2024
12:00
Hontianske Nemce
Festival Atmosféra 
Festival Atmosféra

Festival Atmosféra 

Tento rok to bude už po dvanásty krát, kedy sa lúka v Hontianskych Nemciach zaplní krásnou Atmosférou. Tento festival je oslavou leta, života a radosti. Je to jedinečné stretnutie na krásnej zelenej lúke medzi vinicami, na ktorej sa necháte omámiť dobrou hudbou, zaujímavými debatami, literatúrou či detskými divadlami, úsmevmi ľudí, slnkom, prírodou a pohodou. Chýbať nebudeme ani my – príde viac než 70 deti zo všetkých základných škôl, na ktorých pôsobíme spolu s členmi Slovenského komorného ochestra a hosťami. Tešíme sa na vás!

Galéria