Superar Veľký Krtíš
Nám. A. H. Škultétyho 9,
99001
Veľký Krtíš

Základná škola A. H. Škultétyho

V hontianskom regióne pôsobíme od októbra 2022. Dvere doň nám otvorila Izabela Bayerová, miestna pedagogička a dnes už naša vzácna kolegyňa. Vďaka jej snahe a otvorenosti vedenia školy sa nám podaril veľkolepý štart: naše prvé vystúpenie sa konalo pri príležitosti významného tridsiateho výročia založenia Domu obradov. Tento koncert sa zapísal medzi naše najmilšie a najsilnejšie momenty. A podľa reakcií sme neboli jediní:

„Po 23.rokoch mojej pedagogickej praxe bol toto jeden z najlepších a najemotívnejších koncertov,“ zhodnotila naša Izabela.

Na našich krtíšskych hodinách hudobnej stretnete aj Mišku, ktorú Izabela časom oslovila ako korepetítorku. Vďaka ich usilovnej práci sme svoje pôsobenie v školskom roku 2023/2024 rozšírili aj na Základnú školu Vsevoloda Čechoviča a do Materskej školy.

Facebook
WhatsApp
LinkedIn
Email

Podujatia

03.05.2024
17:00
Veľký Krtíš
10 rokov Superar - Výročný koncert
Výročný koncert Superar Slovakia 2024 Veľký Krtíš

10 rokov Superar – Výročný koncert

Ako by podľa Vás mala fungovať spoločnosť tak, aby nám v nej bolo dobre? Vysvetliť to môže byť náročné, však? Preto Vám to chceme ukázať! Poďte sa na vlastné oči pozrieť, ako to vyzerá, keď deti dokážu to, čo sa mnohým dospelým nedarí! Zimomriavky zaručené.
03.08.2024
12:00
Hontianske Nemce
Festival Atmosféra 
Festival Atmosféra

Festival Atmosféra 

Tento rok to bude už po dvanásty krát, kedy sa lúka v Hontianskych Nemciach zaplní krásnou Atmosférou. Tento festival je oslavou leta, života a radosti. Je to jedinečné stretnutie na krásnej zelenej lúke medzi vinicami, na ktorej sa necháte omámiť dobrou hudbou, zaujímavými debatami, literatúrou či detskými divadlami, úsmevmi ľudí, slnkom, prírodou a pohodou. Chýbať nebudeme ani my – príde viac než 70 deti zo všetkých základných škôl, na ktorých pôsobíme spolu s členmi Slovenského komorného ochestra a hosťami. Tešíme sa na vás!
17.12.2023
15:00
Modrý Kameň
Adventný koncert na hrade Modrý kameň
Adventný koncert na hrade Modrý Kameň

Adventný koncert na hrade Modrý kameň

Pozývame vás na adventný koncert v barokovej sále kaštieľa. Spríjemnite si čakanie na vianočné sviatky a spolu so svojimi blízkymi sa nalaďte na adventné obdobie prostredníctvom hudby. Sviatočnú náladu znásobia aj historické priestory kaštieľa.
23.09.2023
11:30
Bratislava
Septembrový Dobrý trh
Dobrý trh titulka

Septembrový Dobrý trh

((S)) P E V O M po Dobrom trhu: rozospievajme krásne ulice Starého mesta! Pridajte sa v sobotu do nášho hudobného pochodu. PS: Máme aj veľké prekvapenie! Ak však máte kúsok odvahy a chuť na niečo bláznivé už teraz, stačí sa zastaviť v stredu 6. septembra o 17:30 v parčíku na Svoradovej ulici na úvodnom nácviku. Pod vedením našej skúsenej zbormajsterky Evky tak môžete byť súčasťou tohto zážitku už od samého začiatku. Tešíme sa na vás!
08.07.2023
14:00
Trenčín
Pohoda
Superar na Pohode 2023

Pohoda

120 detí z rozmanitých sociálnych skupín a etník sa spojí so Slovenským komorným orchestrom pod vedením Ewalda Danela, aby spoločne z jedného pódia vyslali prostredníctvom hudby mierové posolstvo. Ako vyzerá, keď deti dokážu to, čo sa mnohým dospelým nedarí – spolupracovať bez ohľadu na pôvod, vierovyznanie, jazyk či sociálny status?
09.05.2023
18:00
Bratislava
Výročný koncert v Slovenskej filharmónii
Výročný koncert 2023

Výročný koncert v Slovenskej filharmónii

Ako to vyzerá, keď deti dokážu to, čo sa mnohým dospelým nedarí – spolupracovať bez ohľadu na pôvod, vierovyznanie, jazyk či sociálny status? Zažite s nami Výročný koncert Superar Slovakia 2023! Deti zo základných škôl z Bratislavy, Lozorna, Detvy, Veľkého Krtíša a Viedne sa spoja so Slovenským komorným orchestrom, aby spoločne z jedného pódia vyslali prostredníctvom hudby mierové posolstvo. Symbolicky sa ho dotknú prostredníctvom textov a odkazov skladieb, z ktorých je zostavený koncertný repertoár. Piesne v rôznych jazykoch zaspieva 150 detí z rozmanitých sociálnych skupín a etník v Koncertnej sieni Slovenskej filharmónie.

Galéria