Superar Výročný koncert v Detve 2023
Staničná 631,
900 55
Lozorno

Základná škola v Lozorne

Superar v Lozorne rozbehla naša vzácna kolegyňa, umelecká vedúca Eva Šušková v septembri 2019. A hoci podpora vtedajšieho vedenia školy aj starostu obce bola veľká, naše začiatky boli kľukaté:

Hneď v prvý školský rok nášho pôsobenia v Lozorne prišiel Covid. Lockdown znamenal stop zborom a stop spievaniu, nastala doba improvizácie. V septembri 2021 však začalo svitať na lepšie časy – k Evke pridala Lenka Brádňanská z Narnie, spoločne rozbehli zbor naplno a lozornské superarčatá prvýkrát vystúpili aj na našom výročnom koncerte.

Ovocie svojej usilovnej práce začala Evka a Lenka zbierať v školskom roku 2022/2023: so zborom mohli riadne a koncentrovane pracovať a deti zo ((S)) Lozorno sa definitívne stali plnohodnotnou umeleckou súčasťou nášho rozmanitého hudobného telesa. Vďaka veľkému záujmu sme k zboru pre prvý stupeň pridali aj druhostupniarov a od septembra 2023 pracujeme aj s predškolákmi.

Ich mnohé vystúpenia a nadšenie si postupne získali celú komunitu a dnes máme v Lozorne veľkú podporu rodičov, obyvateľov, zastupiteľstva, no aj iných lokálnych ľudových súborov, ktoré pozývajú naše deti spievať k nim.

Nás to úprimne teší ♡. Koniec koncov – čo môže byť pre nás krajšie ako vedomie, že deti budú pokračovať ďalej v speve aj po tom, ako opustia školu?

Septembrový Dobrý trh 2023
Facebook
WhatsApp
LinkedIn
Email

Podujatia

23.05.2024
06:30
Bratislava
Galavečer ocenenia Učiteľská osobnosť Slovenska
Učiteľská osobnosť Slovenska title

Galavečer ocenenia Učiteľská osobnosť Slovenska

Deti z Lozorna, Narnie a Detvy zaspievajú na slávnostnom odovzdávaní ceny Učiteľská osobnosť Slovenska za rok 2023. Sledovať nás budete môcť v priamom prenose z Moyzesovej sieni v Bratislave na FB stránkach Učiteľ Slovenska, CEEV Živica a Komenského inštitút.
12.05.2024
15:00
Lozorno
Deň matiek
Deň Matiek 2024 Lozorno

Deň matiek

V Lozorne oslávime Deň matiek s našimi najmenšími Superaristami: prvákmi a škôlkármi z Lozorna. Ste srdečne vítaní! :)
30.04.2024
17:00
Lozorno
Staviame máj

Staviame máj

Stavanie mája a dobrá muzika idú ruka v ruke! Pridajte sa k nám a vykúzlime spolu skvelú atmosféru pre každého zúčastneného či okoloidúceho. Vystúpi aj folklórny súbor ENEM TAK a ktovie – možno si spolu zanôtime :)
03.05.2024
17:00
Veľký Krtíš
10 rokov Superar - Výročný koncert
Výročný koncert Superar Slovakia 2024 Veľký Krtíš

10 rokov Superar – Výročný koncert

Ako by podľa Vás mala fungovať spoločnosť tak, aby nám v nej bolo dobre? Vysvetliť to môže byť náročné, však? Preto Vám to chceme ukázať! Poďte sa na vlastné oči pozrieť, ako to vyzerá, keď deti dokážu to, čo sa mnohým dospelým nedarí! Zimomriavky zaručené.
03.08.2024
12:00
Hontianske Nemce
Festival Atmosféra 
Festival Atmosféra

Festival Atmosféra 

Tento rok to bude už po dvanásty krát, kedy sa lúka v Hontianskych Nemciach zaplní krásnou Atmosférou. Tento festival je oslavou leta, života a radosti. Je to jedinečné stretnutie na krásnej zelenej lúke medzi vinicami, na ktorej sa necháte omámiť dobrou hudbou, zaujímavými debatami, literatúrou či detskými divadlami, úsmevmi ľudí, slnkom, prírodou a pohodou. Chýbať nebudeme ani my – príde viac než 70 deti zo všetkých základných škôl, na ktorých pôsobíme spolu s členmi Slovenského komorného ochestra a hosťami. Tešíme sa na vás!
09.12.2023
12:30
Bratislava
Zimný Dobrý trh v Starom Lýceu a u susedov
zimný Dobrý trh v Starom Lýceu a u susedov

Zimný Dobrý trh v Starom Lýceu a u susedov

Rozospievajte s nami zimný Dobrý trh v Starom Lýceu a u susedov! Sobota 9. decembra bude patriť zimnému Dobrému trhu, svetielkam, rozhovorom, smiechu a sviatočnej atmosfére. Špeciálna edícia Dobrého trhu otvorí nielen dvere Starého Lýcea, ale aj prepojí susedov z okolia na zimnom festivale. Stretneme sa spolu pod svetielkami, v čase kedy starý rok končí a prichádza nový – plný nových príležitostí a nádeje. Preto nezhasíname, ale zažíname!
23.09.2023
11:30
Bratislava
Septembrový Dobrý trh
Dobrý trh titulka

Septembrový Dobrý trh

((S)) P E V O M po Dobrom trhu: rozospievajme krásne ulice Starého mesta! Pridajte sa v sobotu do nášho hudobného pochodu. PS: Máme aj veľké prekvapenie! Ak však máte kúsok odvahy a chuť na niečo bláznivé už teraz, stačí sa zastaviť v stredu 6. septembra o 17:30 v parčíku na Svoradovej ulici na úvodnom nácviku. Pod vedením našej skúsenej zbormajsterky Evky tak môžete byť súčasťou tohto zážitku už od samého začiatku. Tešíme sa na vás!

Galéria