­čç║­čçŽ Slovensko pre Ukrajinu

Dátum: 24 februára, 2023
Miesto: Star├í tr┼żnica
U┼ż je to rok, ─Źo do na┼íich detsk├Żch kolekt├şvov pribudli deti, z ktor├Żch mnoh├ę boli priamymi svedkami vojnov├ęho besnenia. Bolo a je na┼íou ├║lohou pom├┤c┼ą t├Żmto rodin├ím n├íjs┼ą na Slovensku bezpe─Źie, za┼żi┼ą prijatie a aspo┼ł na chv├ş─żu zabudn├║┼ą, ─Źo sa deje v ich rodin├ích a mest├ích doma na Ukrajine. Po vypuknut├ş vojny sme okam┼żite do n├í┼ího repertor├íru zahrnuli ukrajinsk├║ skladbu. Pre deti utekaj├║ce pred vojnou mala t├íto piese┼ł obrovsk├Ż v├Żznam - po─Źu┼ą radostne spieva┼ą ukrajinsk├║ pesni─Źku v cudzej ┼íkole s cudz├şmi de┼ąmi a nezn├ímym jazykom znamen├í pocit prijatia a bezpe─Źia. Netrvalo dlho a skladba sa zaradila medzi najob─ż├║benej┼íie. Na┼żivo ju budete m├┤c┼ą po─Źu┼ą v priamom prenose na RTVS alebo pr├şdite priamo na podujatie, kde vyst├║pia spolu na┼íi slovensk├ş aj ukrajinsk├ş ┼żiaci.
Slovensko pre Ukrajinu

V programe ├║─Źinkuj├║: Vidiek, Zuzana Smatanov├í, Patrik Herman, Anna ┼ái┼íkov├í a mnoh├ş ─Ćal┼í├ş.

Benefi─Źn├Ż koncert na podporu Ukrajiny po roku ruskej vojenskej agresie odvysiela RTVS a podpor├ş ukrajinsk├ę vojnov├ę siroty.

Ďalšie podujatia

23.05.2024
06:30
Bratislava
Galave─Źer ocenenia U─Źite─żsk├í osobnos┼ą Slovenska
U─Źite─żsk├í osobnos┼ą Slovenska title

Galave─Źer ocenenia U─Źite─żsk├í osobnos┼ą Slovenska

Deti z Lozorna, Narnie a Detvy zaspievaj├║ na sl├ívnostnom odovzd├ívan├ş ceny U─Źite─żsk├í osobnos┼ą Slovenska za rok 2023. Sledova┼ą n├ís budete m├┤c┼ą v priamom prenose z Moyzesovej sieni v Bratislave na FB str├ínkach U─Źite─ż Slovenska, CEEV ┼Żivica a Komensk├ęho in┼ítit├║t.
23.05.2024
15:00
Sto┼żok
De┼ł matiek
De┼ł Matiek 2024 Lozorno

De┼ł matiek

28.05.2024
19:00
Bratislava
10 rokov Superar - V├Żro─Źn├Ż koncert v Slovenskej filharm├│nii
V├Żro─Źn├Ż koncert Superar Slovakia 2024

10 rokov Superar – V├Żro─Źn├Ż koncert v Slovenskej filharm├│nii

Ako by pod─ża V├ís mala fungova┼ą spolo─Źnos┼ą tak, aby n├ím v nej bolo dobre? Vysvetli┼ą to m├┤┼że by┼ą n├íro─Źn├ę, v┼íak? Preto V├ím to chceme uk├íza┼ą! Po─Ćte sa na vlastn├ę o─Źi pozrie┼ą, ako to vyzer├í, ke─Ć deti dok├í┼żu to, ─Źo sa mnoh├Żm dospel├Żm nedar├ş! Zimomriavky zaru─Źen├ę.
03.08.2024
12:00
Hontianske Nemce
Festival Atmosf├ęra┬á
Festival Atmosf├ęra

Festival Atmosf├ęra┬á

Tento rok to bude u┼ż po dvan├ísty kr├ít, kedy sa l├║ka v Hontianskych Nemciach zapln├ş kr├ísnou Atmosf├ęrou. Tento festival je oslavou leta, ┼żivota a radosti. Je to jedine─Źn├ę stretnutie na kr├ísnej zelenej l├║ke medzi vinicami, na ktorej sa nech├íte om├ími┼ą dobrou hudbou, zauj├şmav├Żmi debatami, literat├║rou ─Źi detsk├Żmi divadlami, ├║smevmi ─żud├ş, slnkom, pr├şrodou a pohodou. Ch├Żba┼ą nebudeme ani my ÔÇô pr├şde viac ne┼ż 70 deti zo v┼íetk├Żch z├íkladn├Żch ┼ík├┤l, na ktor├Żch p├┤sob├şme spolu s ─Źlenmi Slovensk├ęho komorn├ęho ochestra a hos┼ąami. Te┼í├şme sa na v├ís!