EDUKAfest

Dátum: 23 mája, 2024
Miesto: ZŠ s MŠ Alexandra Vagača Detva
Naša milá "Vagačka" v Detve patrí k školám, ktoré učia "ponovom". Čo to znamená a ako to vyzerá? Na Dni otvorených dverí sme dostali priestor aj my. Chceme ukázať, že inovatívne vyučovanie hudobnej výchovy funguje ako prostriedok inklúzie. Zastupovať nás bude Deniska a Maťo, ktorí v regióne Detva - Zvolen pôsobia. Budú o našom programe nielen hovoriť, ale bude možnosť ho aj zažiť. Tešíme sa na vás!
edukafest title

Čo vás čaká?

rytmická a vokálna rozcvička, pozície, piesne, aktívne počúvanie hudby, hra na nástrojoch, grafický zápis aj pohyb. Využijeme pri tom metodiku zo zbierky Months od Tomáša Boroša.

Ďalšie podujatia

26.06.2024
17:30
Zvolen
Záverečný koncert na zámku

Záverečný koncert na zámku

Koniec školského roka oslávime na krásnom podujatí ZUŠ a konzervatória Pink Harmony, kde naše deti vystúpia ako hudobní hostia. Oslava to bude čarovná – priamo na Zvolenskom zámku, pôvodnom poľovníckom sídle uhorských kráľov, ktoré dnes funguje ako vysunuté pracovisko Slovenskej národnej galérie. Súčasťou koncertu bude aj výstava prác žiakov výtvarného odboru. Ste srdečne vítaní!
03.08.2024
12:00
Hontianske Nemce
Festival Atmosféra 
Festival Atmosféra

Festival Atmosféra 

Tento rok to bude už po dvanásty krát, kedy sa lúka v Hontianskych Nemciach zaplní krásnou Atmosférou. Tento festival je oslavou leta, života a radosti. Je to jedinečné stretnutie na krásnej zelenej lúke medzi vinicami, na ktorej sa necháte omámiť dobrou hudbou, zaujímavými debatami, literatúrou či detskými divadlami, úsmevmi ľudí, slnkom, prírodou a pohodou. Chýbať nebudeme ani my – príde viac než 70 deti zo všetkých základných škôl, na ktorých pôsobíme spolu s členmi Slovenského komorného ochestra a hosťami. Tešíme sa na vás!