Pohoda

Dátum: 8 júla, 2023
Miesto: Letisko Trenčín
120 detí z rozmanitých sociálnych skupín a etník sa spojí so Slovenským komorným orchestrom pod vedením Ewalda Danela, aby spoločne z jedného pódia vyslali prostredníctvom hudby mierové posolstvo. Ako vyzerá, keď deti dokážu to, čo sa mnohým dospelým nedarí – spolupracovať bez ohľadu na pôvod, vierovyznanie, jazyk či sociálny status?
Superar na Pohode 2023
Superar na Pohode

Deti zo základných škôl z Detvy, Lozorna, Bratislavy a Veľkého Krtíša sa spojili so Slovenským komorným orchestrom, aby spoločne z jedného pódia vyslali prostredníctvom hudby mierové posolstvo. Symbolicky sa ho dotkli prostredníctvom textov a odkazov skladieb, z ktorých bol zostavený koncertný repertoár. Zazneli piesne v rôznych jazykoch, medzi inými aj:

  • Imagine od Johna Lennona
  • španielska Samba de la paz (Pieseň mieru)
  • iránska Gole gandom (Kvitnúci kvet)
  • Hevenu shalom aleichem (Nesieme pokoj k vám), ktorá zaznie vo viacerých jazykoch
  • či tradičná ukrajinská pieseň Šum
  • výnimočný cyklus Eugena Suchoňa Varila myšička kašičku v úprave Petra Zagara
  • Bartókove slovenské spevy z cyklu Deťom v úprave Vladimíra Godára
  • kultová kompozícia Ilju Zeljenku Musica Slovaca

Ďalšie podujatia

23.05.2024
06:30
Bratislava
Galavečer ocenenia Učiteľská osobnosť Slovenska
Učiteľská osobnosť Slovenska title

Galavečer ocenenia Učiteľská osobnosť Slovenska

Deti z Lozorna, Narnie a Detvy zaspievajú na slávnostnom odovzdávaní ceny Učiteľská osobnosť Slovenska za rok 2023. Sledovať nás budete môcť v priamom prenose z Moyzesovej sieni v Bratislave na FB stránkach Učiteľ Slovenska, CEEV Živica a Komenského inštitút.
23.05.2024
15:00
Stožok
Deň matiek
Deň Matiek 2024 Lozorno

Deň matiek

28.05.2024
19:00
Bratislava
10 rokov Superar - Výročný koncert v Slovenskej filharmónii
Výročný koncert Superar Slovakia 2024

10 rokov Superar – Výročný koncert v Slovenskej filharmónii

Ako by podľa Vás mala fungovať spoločnosť tak, aby nám v nej bolo dobre? Vysvetliť to môže byť náročné, však? Preto Vám to chceme ukázať! Poďte sa na vlastné oči pozrieť, ako to vyzerá, keď deti dokážu to, čo sa mnohým dospelým nedarí! Zimomriavky zaručené.
03.08.2024
12:00
Hontianske Nemce
Festival Atmosféra 
Festival Atmosféra

Festival Atmosféra 

Tento rok to bude už po dvanásty krát, kedy sa lúka v Hontianskych Nemciach zaplní krásnou Atmosférou. Tento festival je oslavou leta, života a radosti. Je to jedinečné stretnutie na krásnej zelenej lúke medzi vinicami, na ktorej sa necháte omámiť dobrou hudbou, zaujímavými debatami, literatúrou či detskými divadlami, úsmevmi ľudí, slnkom, prírodou a pohodou. Chýbať nebudeme ani my – príde viac než 70 deti zo všetkých základných škôl, na ktorých pôsobíme spolu s členmi Slovenského komorného ochestra a hosťami. Tešíme sa na vás!