Superar Výročný koncert v Detve 2023
Beňadická 38,
851 06
Bratislava

Cirkevná základná škola NARNIA

V Narnii sa dejú zázraky!

Škola s viac než 630 žiakmi má pestré aktivity pre prvý aj druhý stupeň, no naša hudobka je jednou z mála, ktorá spája oba. Je vzácne a krásne sledovať, ako spolu vychádzajú. Rovnako prirodzene vznikajú kamarátstva s deťmi zo škôl v rôznych kútoch Slovenska, na ktorých pôsobíme. Spoločne zažívajú úspech z vystúpení, no užívajú si aj samotné nácviky či cestovačky.


V Narnii pôsobíme od školského roka 2016/17, brány do jej čarovného sveta sa však pred nami začali otvárať rok predtým:

V roku 2015 viedla v Narnii klavírny krúžok Lenka Brádňanská. Jedného dňa vyslovila pred svojim známym myšlienku, s ktorou sa pohrávala už dlhšie: Bolo by skvelé mať v Narnii zbor. Tým známym bol Ivan Šiller. Jeho meno je dnes neoddeliteľne spojené so Superar príbehom, v tom čase však ešte nebol jeho súčasťou.

Onedlho sa Ivan Lenke ozval, vraj mu práve niekto povedal o zaujímavom hudobnom programe pre školy. Zhodou náhod dostala v rovnakom čase Lenka ponuku v Narnii aj učiť. Slovo dalo slovo, a Superar začal. S Lenkou ho viedla aj Erika Krkošková Coyle, ktorá v tom čase učila hudobnú narnijčatá na prvom stupni.

Od školského roka 2023/24 zastrešuje Lenka náš program aj v Materskej škole v Lozorne. V Narnii okrem nej stretnete aj Pavli Bulkovú, ktorá školskom roku 2022/23 Eriku vystriedala.

Facebook
WhatsApp
LinkedIn
Email

Podujatia

23.05.2024
06:30
Bratislava
Galavečer ocenenia Učiteľská osobnosť Slovenska
Učiteľská osobnosť Slovenska title

Galavečer ocenenia Učiteľská osobnosť Slovenska

Deti z Lozorna, Narnie a Detvy zaspievajú na slávnostnom odovzdávaní ceny Učiteľská osobnosť Slovenska za rok 2023. Sledovať nás budete môcť v priamom prenose z Moyzesovej sieni v Bratislave na FB stránkach Učiteľ Slovenska, CEEV Živica a Komenského inštitút.
03.05.2024
17:00
Veľký Krtíš
10 rokov Superar - Výročný koncert
Výročný koncert Superar Slovakia 2024 Veľký Krtíš

10 rokov Superar – Výročný koncert

Ako by podľa Vás mala fungovať spoločnosť tak, aby nám v nej bolo dobre? Vysvetliť to môže byť náročné, však? Preto Vám to chceme ukázať! Poďte sa na vlastné oči pozrieť, ako to vyzerá, keď deti dokážu to, čo sa mnohým dospelým nedarí! Zimomriavky zaručené.
03.08.2024
12:00
Hontianske Nemce
Festival Atmosféra 
Festival Atmosféra

Festival Atmosféra 

Tento rok to bude už po dvanásty krát, kedy sa lúka v Hontianskych Nemciach zaplní krásnou Atmosférou. Tento festival je oslavou leta, života a radosti. Je to jedinečné stretnutie na krásnej zelenej lúke medzi vinicami, na ktorej sa necháte omámiť dobrou hudbou, zaujímavými debatami, literatúrou či detskými divadlami, úsmevmi ľudí, slnkom, prírodou a pohodou. Chýbať nebudeme ani my – príde viac než 70 deti zo všetkých základných škôl, na ktorých pôsobíme spolu s členmi Slovenského komorného ochestra a hosťami. Tešíme sa na vás!
09.12.2023
12:30
Bratislava
Zimný Dobrý trh v Starom Lýceu a u susedov
zimný Dobrý trh v Starom Lýceu a u susedov

Zimný Dobrý trh v Starom Lýceu a u susedov

Rozospievajte s nami zimný Dobrý trh v Starom Lýceu a u susedov! Sobota 9. decembra bude patriť zimnému Dobrému trhu, svetielkam, rozhovorom, smiechu a sviatočnej atmosfére. Špeciálna edícia Dobrého trhu otvorí nielen dvere Starého Lýcea, ale aj prepojí susedov z okolia na zimnom festivale. Stretneme sa spolu pod svetielkami, v čase kedy starý rok končí a prichádza nový – plný nových príležitostí a nádeje. Preto nezhasíname, ale zažíname!
23.09.2023
11:30
Bratislava
Septembrový Dobrý trh
Dobrý trh titulka

Septembrový Dobrý trh

((S)) P E V O M po Dobrom trhu: rozospievajme krásne ulice Starého mesta! Pridajte sa v sobotu do nášho hudobného pochodu. PS: Máme aj veľké prekvapenie! Ak však máte kúsok odvahy a chuť na niečo bláznivé už teraz, stačí sa zastaviť v stredu 6. septembra o 17:30 v parčíku na Svoradovej ulici na úvodnom nácviku. Pod vedením našej skúsenej zbormajsterky Evky tak môžete byť súčasťou tohto zážitku už od samého začiatku. Tešíme sa na vás!
12.08.2023
18:45
Budapešť
((S)) Z I G E T
Superar Sziget_2023

((S)) Z I G E T

Na festivale Sziget v Maďarsku vystúpime spolu s našimi priateľmi zo Superar Maďarsko, Superar Bosnia a Herzegovina a Superar Rakúsko.
08.07.2023
14:00
Trenčín
Pohoda
Superar na Pohode 2023

Pohoda

120 detí z rozmanitých sociálnych skupín a etník sa spojí so Slovenským komorným orchestrom pod vedením Ewalda Danela, aby spoločne z jedného pódia vyslali prostredníctvom hudby mierové posolstvo. Ako vyzerá, keď deti dokážu to, čo sa mnohým dospelým nedarí – spolupracovať bez ohľadu na pôvod, vierovyznanie, jazyk či sociálny status?

Galéria