Medzinárodný výročný koncert vo Viedni

Dátum: 13 marca, 2023
Miesto: Wiener Konzerthaus
Pozývame vás na výnimočný koncert do veľkej sály viedenského Konzerthausu, jednej z najprestížnejších koncertných sál v Európe! Vystúpi 500 detí z rôznych krajín, medzi nimi aj 25 slovenských. Spoločne vyšlú prostredníctvom hudby mierové posolstvo v rôznych hudobných štýloch a jazykoch. Jedným z nich bude aj slovenčina – zaznie v podobe piesne Eugena Suchoňa.
Superar Jahreskonzert Wiener Konzerthaus 2023

Prečo je koncert vo Wiener Konzerthaus venovaný téme MIER?

„Nikdy nebolo dôležitejšie rozprávať sa s deťmi o tom, čo pre ne znamená mier, sloboda, dôstojnosť, bezpečie. O vojne, o agresii sa medzi sebou rozprávajú, denne sa stretávajú s deťmi, ktoré pred besnením ušli do dočasného útočiska na Slovensku, snažia sa túto hrôzu pochopiť a vysporiadať sa s ňou. Svoje emócie deti vložili do skladieb pondelkového koncertu – preto bol tento zážitok tak mimoriadny. Aj deti vedia, že nič dôležitejšie ako mier a sloboda neexistuje,“ hovorí náš výkonný riaditeľ Marek Kapusta.

Ďalšie podujatia

23.05.2024
06:30
Bratislava
Galavečer ocenenia Učiteľská osobnosť Slovenska
Učiteľská osobnosť Slovenska title

Galavečer ocenenia Učiteľská osobnosť Slovenska

Deti z Lozorna, Narnie a Detvy zaspievajú na slávnostnom odovzdávaní ceny Učiteľská osobnosť Slovenska za rok 2023. Sledovať nás budete môcť v priamom prenose z Moyzesovej sieni v Bratislave na FB stránkach Učiteľ Slovenska, CEEV Živica a Komenského inštitút.
23.05.2024
15:00
Stožok
Deň matiek
Deň Matiek 2024 Lozorno

Deň matiek

28.05.2024
19:00
Bratislava
10 rokov Superar - Výročný koncert v Slovenskej filharmónii
Výročný koncert Superar Slovakia 2024

10 rokov Superar – Výročný koncert v Slovenskej filharmónii

Ako by podľa Vás mala fungovať spoločnosť tak, aby nám v nej bolo dobre? Vysvetliť to môže byť náročné, však? Preto Vám to chceme ukázať! Poďte sa na vlastné oči pozrieť, ako to vyzerá, keď deti dokážu to, čo sa mnohým dospelým nedarí! Zimomriavky zaručené.
03.08.2024
12:00
Hontianske Nemce
Festival Atmosféra 
Festival Atmosféra

Festival Atmosféra 

Tento rok to bude už po dvanásty krát, kedy sa lúka v Hontianskych Nemciach zaplní krásnou Atmosférou. Tento festival je oslavou leta, života a radosti. Je to jedinečné stretnutie na krásnej zelenej lúke medzi vinicami, na ktorej sa necháte omámiť dobrou hudbou, zaujímavými debatami, literatúrou či detskými divadlami, úsmevmi ľudí, slnkom, prírodou a pohodou. Chýbať nebudeme ani my – príde viac než 70 deti zo všetkých základných škôl, na ktorých pôsobíme spolu s členmi Slovenského komorného ochestra a hosťami. Tešíme sa na vás!