Deň otvorených dverí na škole Alma

Dátum: 14 februára, 2024
Miesto: Základná škola P. Jilemnického
Chcete zažiť triedu vybavenú senzomotorickými pomôckami? Vidieť ako sa deti učia programovať, rozvíjajú svoje logické a tvorivé myslenie prostredníctvom microbitov? Alebo zažiť krajinu čitateľov a rozvíjanie čitateľskej gramotnosti detí? A hlavne osobne sa zoznámiť s pani učiteľkami, ktoré sa budú venovať vašim deťom? Zažijete aj ((S)) hudobku, naša Deniska vám ukáže, aké zázraky sa dejú, keď sa stretne odbornosť, chcenie a človečina.
Deň otvorených dverí na škole Alma

Poznáte Almu?

Túto inkluzívnu školu vo Zvolene navštevuje takmer 200 žiakov vrátané detí zo sociálne vylúčených komunít. Je jednou z 10% slovenských škôl, ktoré využívajú inovatívne vzdelávanie. Sme jej súčasťou od samého začiatku a úprimne v tento projekt veríme.

Na Valentína táto výnimočná škola usporiadala deň otvorených dverí. Prišli mnohí zvedaví rodičia aj deti a okrem iného mohli zažiť na vlastnej koži aj našu hudobku. Vyskúšal si ju aj štáb RTVS:

„Tvoríme školu, ktorej filozofia stojí na spolupráci, vzájomnej podpore a inováciách. Chceme tento prístup priniesť nielen do samotnej školy, ale do celého mesta. Pretože nie súťaživosťou, ale len vzájomnou spoluprácou medzi školami môžeme spoločne zvyšovať kvalitu vzdelávania,“ zakladateľ Živice a Komenského inštitútu Juraj Hipš.

Ďalšie podujatia

23.05.2024
06:30
Bratislava
Galavečer ocenenia Učiteľská osobnosť Slovenska
Učiteľská osobnosť Slovenska title

Galavečer ocenenia Učiteľská osobnosť Slovenska

Deti z Lozorna, Narnie a Detvy zaspievajú na slávnostnom odovzdávaní ceny Učiteľská osobnosť Slovenska za rok 2023. Sledovať nás budete môcť v priamom prenose z Moyzesovej sieni v Bratislave na FB stránkach Učiteľ Slovenska, CEEV Živica a Komenského inštitút.
23.05.2024
15:00
Stožok
Deň matiek
Deň Matiek 2024 Lozorno

Deň matiek

28.05.2024
19:00
Bratislava
10 rokov Superar - Výročný koncert v Slovenskej filharmónii
Výročný koncert Superar Slovakia 2024

10 rokov Superar – Výročný koncert v Slovenskej filharmónii

Ako by podľa Vás mala fungovať spoločnosť tak, aby nám v nej bolo dobre? Vysvetliť to môže byť náročné, však? Preto Vám to chceme ukázať! Poďte sa na vlastné oči pozrieť, ako to vyzerá, keď deti dokážu to, čo sa mnohým dospelým nedarí! Zimomriavky zaručené.
03.08.2024
12:00
Hontianske Nemce
Festival Atmosféra 
Festival Atmosféra

Festival Atmosféra 

Tento rok to bude už po dvanásty krát, kedy sa lúka v Hontianskych Nemciach zaplní krásnou Atmosférou. Tento festival je oslavou leta, života a radosti. Je to jedinečné stretnutie na krásnej zelenej lúke medzi vinicami, na ktorej sa necháte omámiť dobrou hudbou, zaujímavými debatami, literatúrou či detskými divadlami, úsmevmi ľudí, slnkom, prírodou a pohodou. Chýbať nebudeme ani my – príde viac než 70 deti zo všetkých základných škôl, na ktorých pôsobíme spolu s členmi Slovenského komorného ochestra a hosťami. Tešíme sa na vás!