Superar Výročný koncert v Detve 2023
Štúrova 12,
962 12
Detva

Základná škola s materskou školou Alexandra Vagača

Základná škola s materskou školou Alexandra Vagača patrí medzi 40% škôl, ktoré vyučujú podľa kurikulárnej reformy. Pani riaditeľka dobre rozumie rozdielom vo vyučovacích procesoch, dopadoch na žiaka, no aj učiteľa. Ak vás téma zaujíma viac, vypočujte si rozhovor s ňou (od 6:38).

Hudobku v Detve má na starosti Oľga Bystrianska.

Facebook
WhatsApp
LinkedIn
Email

Podujatia

15.03.2024
09:00
Banská Bystrica
Mládež spieva, krajské kolo
Mládež spieva krajské kolo 2024 title image

Mládež spieva, krajské kolo

03.05.2024
17:00
Veľký Krtíš
10 rokov Superar - Výročný koncert
Výročný koncert Superar Slovakia 2024 Veľký Krtíš

10 rokov Superar – Výročný koncert

Ako by podľa Vás mala fungovať spoločnosť tak, aby nám v nej bolo dobre? Vysvetliť to môže byť náročné, však? Preto Vám to chceme ukázať! Poďte sa na vlastné oči pozrieť, ako to vyzerá, keď deti dokážu to, čo sa mnohým dospelým nedarí! Zimomriavky zaručené.
03.08.2024
12:00
Hontianske Nemce
Festival Atmosféra 
Festival Atmosféra

Festival Atmosféra 

Tento rok to bude už po dvanásty krát, kedy sa lúka v Hontianskych Nemciach zaplní krásnou Atmosférou. Tento festival je oslavou leta, života a radosti. Je to jedinečné stretnutie na krásnej zelenej lúke medzi vinicami, na ktorej sa necháte omámiť dobrou hudbou, zaujímavými debatami, literatúrou či detskými divadlami, úsmevmi ľudí, slnkom, prírodou a pohodou. Chýbať nebudeme ani my – príde viac než 70 deti zo všetkých základných škôl, na ktorých pôsobíme spolu s členmi Slovenského komorného ochestra a hosťami. Tešíme sa na vás!
16.11.2023
18:00
Detva
Benefičný koncert Vagačovci deťom
Benefičný koncert vagačovci deťom titulka

Benefičný koncert Vagačovci deťom

Snažíme sa deti viesť k tomu, aby si navzájom pomáhali a boli súčasťou budovania komunity, v ktorej sa všetkým dobre žije. Tešíme sa preto, že môžeme pozvať rodičov a priateľov ZŠ s MŠ Alexandra Vagača, no aj všetkých ľudí s dobrým srdcom na benefičný koncert. Výťažok z koncertu bude venovaný Eliške Kemlágovej a Julke Pilkovej.
12.08.2023
18:45
Budapešť
((S)) Z I G E T
Superar Sziget_2023

((S)) Z I G E T

Na festivale Sziget v Maďarsku vystúpime spolu s našimi priateľmi zo Superar Maďarsko, Superar Bosnia a Herzegovina a Superar Rakúsko.
08.07.2023
14:00
Trenčín
Pohoda
Superar na Pohode 2023

Pohoda

120 detí z rozmanitých sociálnych skupín a etník sa spojí so Slovenským komorným orchestrom pod vedením Ewalda Danela, aby spoločne z jedného pódia vyslali prostredníctvom hudby mierové posolstvo. Ako vyzerá, keď deti dokážu to, čo sa mnohým dospelým nedarí – spolupracovať bez ohľadu na pôvod, vierovyznanie, jazyk či sociálny status?
19.05.2023
18:00
Detva
Výročný koncert v Detve
Výročný koncert Superar 2023 v Detve

Výročný koncert v Detve

Chceme k vám byť bližšie a preto sa s Výročným koncertom posúvame do Detvy. Zažite s nami, ako to vyzerá, keď deti dokážu to, čo sa mnohým dospelým nedarí – spolupracovať bez ohľadu na pôvod, vierovyznanie, jazyk či sociálny status. Deti zo základných škôl z Bratislavy, Lozorna a Detvy sa spoja so Slovenským komorným orchestrom, aby spoločne z jedného pódia vyslali prostredníctvom hudby mierové posolstvo. Symbolicky sa ho dotknú prostredníctvom textov a odkazov skladieb, z ktorých je zostavený koncertný repertoár. Piesne v rôznych jazykoch zaspieva 90 detí z rozmanitých sociálnych skupín a etník.

Galéria